Zbardhet dëshmia e Alvinit, tregon çfarë ndodhte në kampin ku qëndroi pesë vite
Transmetuar më 08-11-2019, 16:20

11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha ka folur për mediat italiane dhe ka treguar se çfarë ndodhte në kampin Al Hol të Sirisë, ku ai qëndroi për pesë vite.

“Ata më mësonin të bëja luftë. Gjithmonë më qëllonin dhe më bërtisnin se duhet të bëhesha ushtar. Më detyruan të flas vetëm në arabisht”, ka deklaruar Alvini.

Operacioni për shpëtimin e tij ishte mjaft i vështirë, por më në fund ai është në krahët e babait dhe motrave të tij.

Vogëlushi arriti të shpëtohej falë operacioneve të realizuara nga Kryqi i Kuq, dhe Gjysmëhëna Kuqe. /k.k/noa.al/

U kthye në familje, gjenerali italian jep detaje: Mrekulli që Alvini është gjallë

Biseda e Alvinit me babain në telefon: Mami vishet si ninxha, dua të kthehem

Lleshaj: Alvini i shpëtoi ferrit, terrorizmi s’ka vend në shoqërinë tonë

Pamje emocionuese, momenti kur Alvini bashkohet me babanë dhe motrën

Nis jetë e re për Alvin Berishën, mbërrin në Romë tek i ati

Loading...
Loading...