Boksieri i arteve marciale përfundon në tokë i gjakosur me një lëvizje
Transmetuar më 09-12-2019, 10:26

Ndehsja UFC mes Alistair Overeem dhe Jairzinho Rozenstruik nuk ishte aspak miqësore.

Overeem, boksieri i arteve marciale mikse ishte pak sekonda larg fitores gjatë ndeshjes që u realizua në Ëashington DC kur u godit nga Rozenstruik.

Pamjet tregojnë se Overeem pësoi një lëndim të madh në buzë, e cila iu nda në gjysmë ndërkohë që u rrëzua në tokë.

38-vjecari ia doli të ngrihej në këmbë pasi mori goditjen, por kishte dhimbje të mëdha.

Arbitri Dan Miragliotta vendosi t’i japë fund konkursit në minutën e katërt dhe 56-të të dytë të raundit të pestë./a.m/noa.al/

Loading...
Loading...