Tërmet 3.4 ballë, nxënësit dalin nga shkolla (FOTO)
Transmetuar më 10-12-2019, 10:36

Një tjetër lëkundje sizmike krijoi pasiguri paraditen e sotme duke bërë që nxënësit të dalin nga klasat.

Tërmeti kishte fuqinë 3.4 ballë të shkallës Rihter dhe u regjistrua në orën 10.00 me thellësi 27 kilometra, raporton noa.al duke cituar EMSC.

Tërmeti e kishte epiqendrën 32 km në veriperëndim të Tiranës, 14 km larg Mamurrasit. Ai kishte fuqinë 3 ballë të shkallës Merkali.

Shtatë minuta më vonë u regjistrua dhe një tërmet 2.2 ballë të shkallës Rihter dhe intensitetin makrosizmik 4 ballë të shkallës Merkali.

Loading...
Loading...