Itali/ Kontrolli i zonave të prostitucionit, shqiptari plumb kokës bashkëkombësit të tij
Transmetuar më 10-12-2019, 19:25

Një shqiptar qëllohet me plumb në kokë dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Autori i cili ka qenë i shoqëruar me persona të tjerë që e ka qëlluar atë është shtetasi shqiptar me iniciale J.M. Sipas mediave italiane, pas krimit ai thirri avokatët Giampiero Vellucci dhe Riccardo Masecchia duke u thënë atyre se ai kishte qëlluar një njeri, se ai me siguri e kishte vrarë atë.

E gjithë ngjarja mendohet se është bërë për kontrollin e zonave të prostitucionit.

Menjëherë pas kësaj, megjithatë, ndërsa po priste ardhjen e avokatëve, ai e e fshehu armën jo larg vendit të episodit të përgjakshëm.

Vellucci dhe Masecchia shoqëruan J.M. në stacionin policor, ku 37-vjeçari u mor në pyetje për dy orë nga Zëvendës Prokurori Samuel Amari, dhe, në fund, u arrestua me akuzën e tentativës së vrasjes dhe, në referim të armës së vjedhur.

Sipas mediave italiane, në kulmin e mosmarrëveshjes, J.M. nxori një pistoletë (e vjedhur në një grabitje të kryer në Ceccano më 8 dhjetor), iu afrua dritares së hapur të makinës, drejtoi armën në fytyrën e bashkatdhetarit të tij dhe, në një distancë prej më pak se 20 centimetra, ai goditi “rivalin” drejt e në pjesën e përparme, duke e lënë atë në një liqen gjaku.

Dy shqiptarët e përfshirë në konflikt janë të dy banues në Frosinone dhe që të dy kishin leje qëndrimi të rregullt në shtetin italian.

Dyshohet se konflikti mes tyre ka ndodhur për kontrollin e prostitucionit në atë zonë./NOA.al

Loading...
Loading...