“Pse më pe”, sherr i madh mes të rinjve, vritet me thikë 19-vjeçari shqiptar
Transmetuar më 28-12-2019, 12:37

Një përleshje me thika mes dy grupeve të të rinjve në fshatin Dragobil të Malishevës ka përfunduar me vrasje.

Aty ka mbetur i vdekur një 19 vjeçar, siç konfirmon prokurori Ramiz Buzhala.

“Janë dy grupe dhe janë perfshire 8 persona, të ndarë në dy grupe me nga 4 persona. Prej njërit grup është një i vdekur, i datelindjes 2000.

Është përdorur thika dy herë. Rasti është inciuar si pjesëmarrje në rrahje dhe vrasje. Është intervistuar personi që po dyshohet se e ka kryer vrasjen”, ka thene ai, raporton “Gazeta Ekspress”.

Sipas tij, sherri ka ndodhur per shkaqe banale. “Jo me pe, jo ti, e keshtu”, ka thene ai./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...