Bota e muzikës në zi, shuhet ylli duke performuar në mes të skenës
Transmetuar më 20-01-2020, 15:27

Bota e muzikës ka përjetuar një lajm të keq.

David Olney, një këngëtar dhe tekstshkrues amerikan ka ndërruar jetë në skenë gjatë një performance në një festival në Florida.

71-vjeçari ishte në mes të këngës, kur kërkoi falje, mbylli sytë dhe u rrëzua me qetësi. Gjatë atij momenti, dy muzikantë të tjerë po performonin krah tij.

Ai pësoi një sulm në zemër gjatë performancës në plazhin Santa Rosa në mbrëmjen e së shtunës, thuhet në deklaratë.

Olney ishte një anëtar kryesor në skenën muzikore të Nashville dhe këngët e tij u regjistruan nga një numër i yjeve të vendit dhe popullit.

Në fillim të viteve 1980, ai formoi një grup rock të quajtur The X-Rays përpara se të niste një karrierë solo dhe lëshoi më shumë se 20 albume.

"Olney ishte në mes të këngës së tij të tretë kur ndaloi, kërkoi falje dhe mbylli sytë," shkroi Amy Rigby, një muzikante që ishte ulur pranë tij, në një postim në Facebook. /a.m/noa.al

Loading...
Loading...