Mbërrin i ftohti polar, nesër ulen ndjeshëm temperaturat, priten reshje dëbore
Transmetuar më 04-02-2020, 22:41

I ftohti polar që ka Europën Veriore dhe atë Lindore, po i afrohet edhe Shqipërisë.

Gjatë orëve të mëngjesit ditën e nesërme, Shqipëria do të karakterizohet nga temperatura të ulëta dhe reshje dëbore.

Dëbora pritet të mbulojë pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të vriojnë nga vlerat -7°C në 11°C.

Ndërsa në orët e mesdites parashikohe një përmirësim i përkohshëm, por pasditja dhe mbrëmja do të rikthehet me reshje në të gjithë vendin.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi 80 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në det dallgëzimi 7 ballë.

/NOA.al