Bëni planet për nesër! Rrezet e diellit do të ‘pushtojnë’ Shqipërinë
Transmetuar më 15-02-2020, 23:22

Kjo javë ka patur ditë me diell, por nuk kanë munguar reshjet e diellit. Dita e fundit premton rreze të forta dielli deri në mesditë.

Në orët e pasdites dhe të mbrëmjes parashikohet të ketë vranësira, por nuk do ketë reshje shiu.

Sa i përket temperaturave, në mëngjes do të jenë më të larta se ditët e tjera, por pas mesditës do të mbeten të pandryshuara, duke arritur nga -2°c deri në 16°c.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar dallgëzime 3 ballë në det./a.m/noa.al

Loading...