Mësoni si reagon çdo shenjë horoskopi kur bëhet me nerva
Transmetuar më 05-03-2020, 13:53

Të dish se çfarë e zemëron çdo shenjë të zodiakut mund të të ndihmojë të mbash një lidhje të shëndetshme me ta. Ja se si sillet çdo shenjë e zodiakut kur zemërohet:

Dashi

Një dash shpërthen, pavarësisht se si veprimet e tij do të ndikojnë tek ata rreth tyre. Nëse një Dash është zemëruar me ju, më mirë është të jeni të kujdesshëm. Sidoqoftë, zakonisht i kalojnë nervat shpejt, por kjo nuk i ndalon të shpërthejnë sërish pas disa minutave.

Demi

Është e lehtë të irritosh një dem për shkak të mungesës së durimit të tij. Dem-at urrejnë të befasohen nga diçka e papritur. Jo stabiliteti i shkakton ankth dhe, rrjedhimisht, bëhen agresivë. Ata gjithashtu marrin pak kohë për tu rikuperuar dhe u pëlqen të jenë vetëm kur kjo të ndodhë.

Binjakët

Binjakët zemërohen pa asnjë arsye të vlefshme. Ata mund ta kthejnë diçka të parëndësishme në një problem të madh. Ata përballen me zemërimin duke e hequr atë nga mendja, duke e kanalizuar energjinë e tyre në diçka tjetër.

Gaforrja

Kur kohët janë të vështira, gaforret bëhen jashtëzakonisht ngjitës dhe emocionues.  Ajo që ata shohin si mungesë mirëkuptimi i bën ata të pasigurt. Një gaforre do të shkurtojë lidhjet me njerëzit që ai i sheh si miq të këqij, kështu që nëse vlerësoni miqësinë tuaj, jepini një arsye për t’ju besuar.

Luani

Do ta kuptoni kur kjo shenjë është zemëruar. Luanët janë shumë transparentë me emocionet e tyre. Zakonisht, zemërimi i tyre ka të bëjë me krenarinë e lënduar. Sidoqoftë, sapo bëhen gati të shpërthejnë, ata mblidhen dhe ecin përpara. Është më mirë t’u jepni atyre hapësirë ​​dhe t’i lini të trajtojnë situatën me kujdes.

Virgjëresha

Kur zemërohet, do të sulmojë ata që e rrethojnë. Nnëse thoni diçka të gabuar ose i irritoni ato, ata do të vazhdojnë pa mëshirë. Shpërthimet e ashpra të virgjereshës shpesh i mbajnë larg njerëzit. Kjo i bën gjërat edhe më të vështira, sepse Virgjereshat bëhen të ftohtë pas shpërthimeve të tyre.

Peshorja

Peshorja mbizotëron në artin e shtypjes së emocioneve negative. Përfundimisht, këto emocione shfaqen në sipërfaqe ose diçka i irriton dhe i bën ata të shpërthejnë dhe lëshojnë hidhërimin e tyre në mënyra jashtëzakonisht të pakëndshme.

Akrepi

Ta themi thjesht, Akrepat janë shumë të këqij kur zemërohen. Ata thonë gjëra të dhimbshme, lëshojnë zemërimin e tyre ndaj të tjerëve, duke u përpjekur të shkatërrojnë jetën e tyre. Është më mirë t’i shmangni kur të zemërohen.

Shigjetari

Është e vështirë të irritosh një Shigjetar. Në vend që të zemërohen, ata kanë tendencë të kalojnë në depresion. Kur janë rreth njerëzve, bëjnë sikur janë të lumtur dhe optimistë, por nëse janë të trishtuar, ata do të tërhiqen. Nëse dyshoni për diçka, thjesht pyetini nëse i shqetëson diçka.

Bricjapi

Bricjapët i largojnë të tjerët kur janë të mërzitur: mbrojtja kryesore e tyre është të shmangin dhe të izolohen. Nuk kanë asnjë sens humori kur janë të zemëruar, prandaj mos u përpiqni të përdorni shaka për t’i shpërqendruar. Kjo do t’i bëjë ata armiqësorë.

Ujori

Ujori pëlqen një bisedë të thellë dhe të zhytur në mendime që ndez debatin, por i urren diskutimet. Ai preferon të bëjë një shëtitje të gjatë ose të jetë vetëm me emocionet e tij. Sidoqoftë, nëse përballen me situatën, do ta bëjnë me klas.

Peshqit

Kur bëhet fjalë për zemërimin dhe pakënaqësinë, Peshqit janë armiku i tyre më i keq. Ata kanë një zakon të keq të irritohen nga kujtimet e vjetra të dhimbshme dhe përvojat traumatike. Kjo mund të shkaktojë një qëndrim të hidhur dhe irritues që zëvendëson vizionin e tij përgjithësisht paqësor. Nëse mundeni, përpiquni të prishni ciklin e tij të mendimeve negative. Kjo do të ndihmojë të shpëtoni ata nga zemërimi i tyre./a.m/noa.al

Loading...