Sloganet e koronavirusit #unërrinështëpi, përgjigja e mjekëve në shërbim bëhet virale
Transmetuar më 12-03-2020, 15:00

Në ditët kur pjesa më e madhe e vendeve janë të përfshirë nga emergjenca e koronavirusit në rrjetet sociale kanë nisur fushatat sensibilizuese me thirrje sensibilizuese.

Kjo me hashtagun #unërrinështëpi.

Pas kësaj mjekët italianë janë përgjigjur me një hashtag tjetër, i cili është bërë viral.

Nga vendi i punës të veshur me maska ata kanë pozuar me hashtagun #unërrinëkorsi dhe #tirrinështëpi.

Deri më tani numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali ka shkuar në 12462, ndërsa i viktimave në 827. /a.y/noa.al

Tirana, Durrësi dhe 6 qarqe në izolim, Rama: Nga e premtja ndërpritet qarkullimi i automjeteve

VIDEO/ Çfarë duhet të dini për koronavirusin e ri?

PËRDITËSIM LIVE

Loading...