“Blic” sekuestron arsenal armësh, municione e jelekë antiplumb, pranga poseduesit
Transmetuar më 21-03-2020, 09:37

Finalizohet operacioni policor i koduar “Blic”, ndërsa janë sekuestruar arsenal armësh zjarri, granata, municion luftarak e jelek antiplumb, si dhe është vënë në pranga poseduesi. Mësohet se bëhet fjalë për Endrit Demirin 47 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesat në pronësi të tij, në Tiranë dhe në fshatin Pëllumbas, Policia gjeti dhe sekuestroi një arsenal armësh, konketisht: 4 armë zjarri automatike, 4 granata dore sulmuese, 13 ndezës unifikues të granatave të dorës, 8 kapsolla detonatore, 1000 fishekë, 9 krehëra dhe një jelek antiplumb si i Policisë.

Vijon puna, në bashkëpunim me prokurorinë, për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi dhe qëllimit të mbajtjes së arsenalit të armëve në banesë. Materialet i kaluan prokrurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penle “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

Operacioni, u krye nga Sektori Kundër Krimit të Organizuar dhe Narkotikëve në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.1. /b.l/noa.al/

Loading...