Hapja e negociatave, Balla: Mirënjohje Gjermanisë dhe Parlamentit Evropian për mbështetjen
Transmetuar më 24-03-2020, 15:55

Kreu i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla, shprehu mirënjohjen për Bundestagun dhe kancelaren Merkel pa lajmit për hapjen e negociatave.

Përmes një postimi në Twitter, Balla falënderoi edhe Parlamentin Evropian për mbështetjen e vazhdueshme që i ka dhënë vendit tonë.

“Mirënjohës @MiRo_SPD #ChancellorMerkel #Bundestag për mbështetjen e fortë. Ky është një vendim historik që konfirmon përparimin e Shqipërisë  @ediramaal ka arritur në reformat e ndërmarra gjatë viteve të kaluara.

Grazie @EP_President për mbështetjen e vazhdueshme dhe vëmendjen e veçantë  @Europarl_EN i ka dhënë rrugën e Shqipërisë drejt BE-së integrimit”, shkruan Balla./b.l/noa.al/

Loading...