Moti në fundjavë, shi dhe temperatura të ulëta
Transmetuar më 30-04-2020, 18:47

Duke filluar nga e premtja, vendi pritet të karakterizohet nga një mot i paqëndrueshëm.

E shtuna dhe e diela do të jenë me reshje shiu në thuajse gjithë territorin.

Po ashtu, edhe temperaturat do të zbresin në disa gradë. Por java e ardhshme pritet të nisë me diell dhe e tillë do të vijojë për shumë ditë.

Pranvera është karakterizuar shpesh me mot të paqëndrueshëm dhe temperatura të ulëta.

Madje deri vonë u regjistruan edhe reshje dëbore në disa zona. /k.k/noa.al/

Loading...