E shtuna me shi, të dielën rikthehet dielli dhe temperaturat e larta
Transmetuar më 02-05-2020, 17:57

Kjo e shtunë është karakterizuar me reshje shiu në një pjesë të konsiderueshme të territorit.

Madje edhe temperaturat zbritën në disa gradë.

Por e diela rikthen sërish diellin dhe temperaturat e larta, deri në 23 gradë.

Sinoptikanët thonë se këto kushte të motit janë tipike të muajve të pranverës.

Edhe java që vjen pritet të jetë me mot të qëndrueshëm. /k.k/noa.al/

Loading...