Koronavirusi në Itali, 161 viktima në 24 orët e fundit
Transmetuar më 20-05-2020, 18:18

Në Itali kanë humbur jetën 161 pacientë të prekur me koronavirus.

Por një lajm i mirë vjen nga rezultatet e testimeve të kryera, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 665 raste të reja.

Ky është numri më i ulët që prej nisjes së pandemisë në vendin fqinj.

Dy mijë e 881 pacientë e kanë fituar betejën dhe disa prej tyre kanë lënë spitalet.

Aktualisht Italia numëron 62 mijë e 752 raste aktive me Covid-19. Ndërsa në total janë prekur 227 e 364. /k.k/noa.al/

Loading...