Arjan Çani tregon shkurt 3 arsyet: Ja pse e prishi Rama Teatrin Kombëtar
Transmetuar më 20-05-2020, 23:41

Gazetari dhe moderatori i emisionit "Zonë e Lirë", Arjan Çani shprehet se kryeministri Edi Rama, është i vetmi që ka dashur ta shembë Teatrin Kombëtar.

I ftuar këtë mbrëmje në "Open", Çani zbuloi tre arsyet që Rama sipas tij, donte të rpsihte teatrin.

Sipas Çanit janë asrye psikike, emocionale dhe interesi.

“I vetmi që deshi të shembte teatrin është Edi Rama. Rama këtë luftë e ka nisur që në vitet 2000.

Ka tre arsye që Rama e shembi Teatrit Kombëtar. Janë asrye psikike, emocionale dhe interesi.

E kanë pranuar të gjithë që pas teatrit do ndërtohen kulla,”- tha Çani./noa.al/

Loading...