Është koha për qershi, por mos i hidhni bishtat e tyre. Janë mrekulli e vërtetë
Transmetuar më 29-05-2020, 20:54

Jemi fiks në sezonin e qershive, dhe të gjithë e preferojnë këtë frut të shijshëm.

Por ka edhe një fakt të rëndësishëm që nuk e dini, ose e neglizhoni.

Bishtat e qershive janë një prekulli më vete.

Bishtat e qershive janë shumë të mirë për veshkat dhe kanalet urinare, por mund të ndihmojnë edhe në rastin e gurëve në veshka.

I përgatisni fare lehtë por më parë bishtat duhet të thahen. Më pas, në një litër ujë i zieni dhe pihet si çaj gjatë ditës. /k.k/noa.al/

Loading...