Laçi-Teuta mbyllet pa fitore
Transmetuar më 03-06-2020, 21:00

Nuk pati fitues në sfidën për një vend në zonën Europiane, atë mes Laçit dhe Teutës, pasi dy skuadrat ndanë nga një pikë, falë barazimit 1-1.

Kallaku shënoi golin e parë të rikthimit të ndeshjeve të Superiores, duke u dhënë avantazhin durrsakëve, ndërsa kurbinasit rikthyen baraspeshën me anë të Xhixhës.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 27

Laçi-Teuta 1-1

Shënues: Xhixha 45+2’ / Kallaku 12’ (p)

Bylisi-Tirana 1-3

Shënues: Peposhi 66’/ Cobbinah 26’, Batha 45+4′ (p), Muça 72’

Kukësi-Luftëtari 2-1

Shënues: Gavazaj 8’, Abazaj 90+5′ / Mehmetllari 68’ (p)

Flamurtari-Vllaznia 1-3

Shënues: Souza 90+4’/ Lika 65’ (p),  90+2′, Junior 71’

Laçi – Teuta (Përmbledhje)

Publiée par DigitAlb sur Mercredi 3 juin 2020

Loading...