FOTO/ Këngëtari i njohur surprizon fansat: Deklaroj me krenari, jam homoseksual!
Transmetuar më 17-06-2020, 16:16

Këngëtari i njohur latin vetëdeklarohet homoseksual.

Gjatë publikimit të një video në Instagram, Alboran, një nga artistët më të mirë spanjoll u shpreh përpara fansave të tij se ndihej krenar për prirjet dhe shijet e tij seksuale.

“Jam këtu për t’ju treguar se jam homoseksual”, – u shpreh 31-vjeçari Pablo Alboran.

Vvitin e kaluar ai kishte bashkëpunuar edhe me këngëtaren shqiptare me famë botërore Ava Max, mbi hitin "Tabu".

Ai kur pranoi publikisht se ishte homoseksual shtoi se shumë njerëz e dinin ose edhe e imagjinuan një gjë të tillë.

Alboran gjithashtu tha se kurrë nuk ishte ndier “i diskriminuar”, as nga familja e tij dhe as nga kompania e tij e regjistrimeve muzikore për shijet e tij seksuale. /NOA.al