Ndodh pas 30 vitesh, Liverpool shpallet kampion i Anglisë
Transmetuar më 25-06-2020, 23:33

Liverpool shpallet kampion i Anglisë, duke fituar trofeun e Premier Ligës.

Ishte viti 1990 kur Liverpool u shpall kampion i Anglisë dhe pas 30 vitesh “Të kuqtë” rikthehen në fron.

Skuadra e trajnerit gjerman Jurgen Klop u shpall sot kampione pasi Manchester City humbi përballë Chelsea 2 me 1.

Shumë breza kaluan, nga Gerard dhe me radhë, por u desh Salah, Mane, Firmino, Van Dijk që të rikthenin te fitorja Liverpoolin. /noa.al/

Loading...