Befason futbollisti i njohur, penalltia më e re “e shpikur” prej tij
Transmetuar më 28-06-2020, 23:42

Ditën e djeshme Borussia Dortmund u mund me rezultatin 4-0 nga Hoffenheim.

Vëmendjen e mediave dhe rrjeteve sociale, e ka marrë një gol i realizuar me penallti nga sulmuesi kroat i skuadrës gjermane, Andrej Kramaric.

Bëhet fjalë për ekzekutimin e një 11-metërshi.

Kramaric shënoi pa e parë fare portën, njëjtë siç pasonte dikur Ronaldinho.

Më poshtë keni videon./noa.al/

Loading...