“Nëse doni që të mos prekeni nga Covidi i mallkum”/ Sazan Guri tregon me video se si duhet vepruar
Transmetuar më 11-07-2020, 23:10

Ambjentalisti Sazan Guri, nëpërmjet një videoje tregon se si të mbajmë Covid-19 larg nesh.

Ai ka publikuar një video në Facebook ku tregon se ka zbritur në fshat.

Videon ai e shoqëron me një status, ku shkruan:

"Aspak qytetar urban, por qytetar me lidhje me fshatin, nese doni qe te mos prekeni nga covidi mallkum.

Aspak arome deodoranti, por arome plehu, qe covidi te trembet e te struket ne vrimat e dheut.

Edhe ne qytet, edhe ne fshat, sepse te ky i fundit nuk e di pse shpirti te gjen rehat dhe covidi nuk te vjen si mine me sahat", shkruan Sazan Guri (Ndoshta e thënë me shaka, nga ana e tij)./noa.al/

Aspak qytetar urban, por qytetar me lidhje me fshatin, nese doni qe te mos prekeni nga covidi mallkum. Aspak arome…

Publiée par Sazan Guri sur Mercredi 8 juillet 2020

Loading...