Tërmet në Korfuz, ndjehet edhe në jug të Shqipërisë
Transmetuar më 22-07-2020, 19:08

Një tërmet me fuqi 2.9 ballë të shkallës Rihter u ndje para disa minutash në jug të Shqipërisë dhe e kishte epiqendrën në Korfuz.

Tërmeti kishte intensitet makrosizmik 4 ballë Merkali dhe ishte shumë pranë sipërfaqes me thellësi 0 kilometra.

Lëkundja sizmike u lokalizuar në orën 19.28 ora lokale, 18.28 ora e Shqipërisë. /noa.al/

Loading...