E varrosën me nderime, pas disa ditësh e gjejnë duke shëtitur në varreza
Transmetuar më 26-07-2020, 16:16

Anëtarët e një familjeje në Egjipt janë shokuar kur panë të afërmin e tyre teksa shëtiste në varreza, pak ditë pas ceremonisë mortore.

Në morgun e spitalit, autoritetet lajmëruan familjarët për një person të vdekur.

Ata shkuan dhe kofirmuan se ai ishte i afërmi i tyre, Mohamed El-Gammal.

Më 21 Mars i bënë funeralin. Pas 4 muajsh, një burrë u pa duke ecur në varrezat e fshatit Kafr Al-Hosar dhe u dërgua në komisariat për identifikim.

U zbulua se ai ishte pikërishr Muhamed. Autoritetet kanë nisur hetimet se kush është varrosur në vend të tij. /k.k/noa.al/