Sherr gjatë Kurban Bajramit, një i plagosur. Arrestohen 6 persona në Prishtinë
Transmetuar më 02-08-2020, 14:04

Gjashtë persona në Kosovë, janë përfshirë në një konflikt mes tyre. Ngjarja ka ndodhur më 31 korrik, ditën kur u festua Kurban Bajrami, në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë.

Njëri nga personat e përfshirë në sherr, ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në spital për mjekim.

Gjatë sherrit dyshohet të jetë përdorur edhe thika. Policia tba se po punohet nga autoritetet vendase për dokumentimin e plotë të shkaqeve të ngjarjes./noa.al/