I intubuar tek Infektivi, pedagogu dhe skulptori i njohur ka nevojë urgjente për ndihmë
Transmetuar më 08-08-2020, 14:44

Skulptori dhe pedagogu i njohur i Akademisë së Artevem Arben Bajo, i shtruar me urgjencë te Infektivi pak ditë më parë ndodhet në gjendje të rëndë dhe  ka nevojë urgjente për gjak.

Ai rezultoi pozitiv me COCID-19, me simptoma të rënda, ndaj edhe u shtrua në spital.

Kolegët e tij artistë, të cilët thonë se Bajo është në gjendje të rëndë dhe i intubuar.

Skulptori 53 vjeçar ka nevojë për gjak A-NEGATIV nga një person që ka kaluar koronavirusin.

Apelin për t’i ardhur në ndihmë artistit dhe pedagogut të njohur e bënë miqtë e tij.

/NOA.al