Maskë për flokët me qepë të kuqe, jep efekt të mirë
Transmetuar më 11-09-2020, 05:41

Lëngu i qepës së kuqe është i mahnitshëm për flokët tuaj dhe për shumë njerëz të famshëm është një nga përbërësit më të mirë kur bëhet fjalë për përmirësimin e cilësisë së flokëve.

Studimet kanë treguar se qepa e kuqe parandalon rënie  e flokëve në 87% të rasteve.

Jo vetëm kaq, flokët tuaj do të duken më tërheqëse brenda një muaji.

Dermatologët kanë konfirmuar se ajo nuk shkakton efekte anësore.

Qepët e kuqe janë të mbushura me squfur, i cili është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit. Dhe ju e dini se kolagjeni është thelbësor për rritjen e flokëve.

Lëngu i qepës së kuqe përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës. Ai redukton inflamacione të lëkurës, në sajë të vetive të saj të forta antibakteriale.

Kjo do të bëjë flokët tuaj shumë më të fortë. Ju do të habiteni nga rezultatet e këtij trajtimi në vetëm një muaj!

Receta

Pastro dhe qëro 2-4 kokrra qepë.

Shtrydh lëngun e tyre.

Përziejeni me një lugë gjelle mjaltë.

Butësisht vendosni lëngun në lëkurën e kokës suaj.

Lëreni atë për 15-30 minuta. Ju mund të mos e pëlqeni erën e tij, por ai është e sigurt se është duke funksionuar.

Për rezultate optimale, ju mund të mbani lëngun deri një orë.

Përsëriteni trajtimin 2-3 herë në muaj.