Mesfushori i Kombëtares Shqiptare infektohet me koronavirus
Transmetuar më 12-09-2020, 17:33

Mesfushori i kombëtares shqiptare Ylber Ramadani është infektuar me koronavirus.

Lojtari i Vejle BK, i cili luan në Danimarkë, nuk do të marrë pjesë në ndeshjen e parë të kampionatit pasi është në karantinë.

Jacob Kreger, drejtues teknik i ekipit, e ka konfirmuar faktin që mesfushori ka rezultuar pozitiv duke shtuar se gjendja e tij është e mirë dhe momentalisht është i izoluar.

Ramadani është pjesë e rëndësishme e Vejle, skuadër më të cilin po nis sezonin e katërt në Danimarkë.

Mesfushori është edhe pjesë e Shqipërisë, kurse në Superiore ka veshur fanellën e Partizanit.