Njihuni me Sulon e “lulëkuqe mbi mure”, si ka ndryshuar ai sot
Transmetuar më 04-10-2020, 22:42

“Lulëkuqe mbi mure” është një ndër filmat shqiptarë më të njohur.

Personazhi kryesor i këtij filmi u bë djali jetim me emrin Sulo, që për asnjë arsye nuk i tradhëtoi shokët për asnjë arsye.

Ai është Krenar Arifi.

Sulo preku zemrat e të gjithëve, për shkak të fundit tragjik që pati në film

Kanë kaluar shuëm vite dhe Krenar Arifi ka ndryshuar shumë, aq shumë sa është e vështirë ta njohësh.

Ai nuk e ndoqi rrugën e kinematografisë. /k.k/noa.al/