Mbyllet kopshti në Tiranë, drejtoresha dhe sanitarja dalin pozitive me Covid
Transmetuar më 13-10-2020, 09:58

Kopshti numër 41 në kryeqytet është mbyllur për shkak të koronavirusit.

Raportohet se kanë rezultuar pozitive drejtoresha dhe një sanitare.

Kopshti do të qëndrojë i mbyllur deri në një afat të caktuar.

Ndërkohë që po vijon puna për gjurmimin e rasteve të reja me Covid-19.

Po hetohet nëse drejtoresha dhe sanitarja kanë pasur apo jo kontakte me stafin tjetër të kopshtit.

/NOA.al