Fëmijët mezi e presin Halloween-in, disa ide si t’i vishni të vegjlit tuaj (FOTOGALERI)
Transmetuar më 16-10-2020, 23:07

Kudo në botë por edhe në Shqipëri, kohët e fundit po festohet data e ringjalljes të të gjithë shpirtrave sipas gojëdhënave dhe legjendave që prej viteve 1745.

Festa e Halloween në SHBA, njihet si festa e dytë që festohet më shumë pas Krishtlindjeve.

Në Shqipëri, kjo festë po merr përmasa të mëdha duke u bërë , ditë e veçantë për të rinjtë të cilët dalin natën të festojnë duke veshur kostume që personifikojnë personazhë të frikshëm të frymëzuar nga filmat thriller ose kostume të personasheve të shoë bizz që kanë krijuar një stil të tyre.

Pa dyshim Nata e Shtrigave është shumë e dashur edhe për fëmijët. Ata në këtë natë kanë mundësinë të shprehin kreativitetin e tyre duke u veshur si princesha apo heroi i preferuar. Të bëhen engjëj apo paksa të frikshëm.

Këtu gjeni disa nga kostumet më kreative të fëmijëve për këtë festë./b.l/noa.al/

Pac-man

Pac-Man

Poe Dameron

Një kostum fluturimi i përshtatshëm për pilotin më të mirë të "Rezistence"

Elmo

Baby Elmo

Scooby Doo

Scooby Doo

Poop emoji

Një mënyrë festive – dhe lozonjare – për të kanalizuar "fiksimin" e fëmijës tuaj me *ut

Jack Skellington

Mbreti i Qytetit të Halloween është mbretërisht i frikshëm

Vampire and Mummy

Një dyshe drithëruese që është jashtëzakonisht festive

Toy Story

Giddyup deri në pafundësi dhe më gjerë me Woody dhe Buzz Lightyear

Curious George

Vogëlushja juaj do të qëndrojë ngrohtë – dhe do të duket e admirueshme – me një kostum Curious George

Little Mermaid

Një kostum Little Mermaid që duket mrekullueshëm në tokë dhe nën det

Spiderman and Hawkeye

Sillni në jetë superheronjtë tuaj të preferuar Marvel me kostumet Spiderman dhe Hawkeye