U infektua me koronavirus, Valon Berhami tregon tmerrin e përjetuar
Transmetuar më 18-10-2020, 15:03

Futbollisti i Genovas Valon Berhami u prek nga koronavirusi, dhe tani gjithçka ka kaluar për të dhe familjen e tij.

Por për mediat italiane ai ka thënë se përjetoi momente tmerri dhe frike.

“Ne nuk mund të ndihemi fajtorë për infektimin me virus, pasi puna jonë përfshin kontaktin me sportin dhe udhëtimet, kështu që mund të ndodhë me këdo”, ka thënë lojtari për “Sky Sport”..

“Ishin ditë të vështira dhe ndërsa unë isha mësuar që fizikisht duhej të kthehesha në rrugën e duhur pas një dëmtimi, mendërisht kjo ishte një përvojë krejt tjetër.

Isha i trembur. Ekziston frika se mos jeni mirë, mos infektoni të dashurit tuaj, sepse të jesh futbollist në atë moment nuk është shqetësimi yt i parë. Ju nuk jeni një lojtar i sëmurë, por një person i sëmurë që ndihet i brishtë ”.

Genoa kthehet në fushë nesër në mbrëmje kundër Veronas në Stadio Bentegodi, edhe pse disa nga lojtarët e tyre janë ende jashtë. /k.k/noa.al/