Njerëzit janë të zemëruar me Kylie Jenner për shkak të një video që ajo ndau nga Stormi
Transmetuar më 19-10-2020, 10:53

Kylie Jennerit i është dashur të fshijë postime të ndryshme në ‘Instagram’ për shkak të reagimeve të fundit. Videoja më e fshirë ka të bëjë me një video snapchat e cila ka një filtër të diskutueshëm me të cilin shumë njerëz nuk janë të kënaqur.

Herë pas here, Snapchat do të hedhë një filtër të ri që e dërgon botën në një stuhi dhe ndalon çdo produktivitet për të paktën disa ditë.

Kohët e fundit, platforma e mediave sociale prezantoi filtrin i cili modifikoi në mënyrë drastike pamjen tuaj për të theksuar tiparet mashkullore ose femërore, duke rezultuar në një djalë që mori më shumë se 1,600 ndeshje Tinder kur ai pretendoi të ishte një grua dhe një djalë tjetër duke transformuar të gjithë Avengers.

Tani, ne kemi diçka krejt më argëtuese dhe – për mendimin tim – gazmore falë futjes së filtrit të merimangës, që e bën atë të duket sikur një tarantulë gjigante po zvarritet në fytyrën tënde.

Fëmijët e pafajshëm, të cilët ndoshta thjesht donin të bënin një selfie të këndshme, normale me nënën ose babanë e tyre, por përkundrazi iu nënshtruan vizionit të një rrëshqanori gjigand të zvarritur në fytyrën e tyre.

Filtri realist ka marrë përsipër mediat sociale para Halloween, me prindërit që ndanin reagimet gazmore të fëmijës së tyre kur panë merimangat e rreme që zvarriteshin nëpër sytë e tyre dhe madje edhe gojën.

Një xhaxha krenar, përdoruesi i Twitter @Munyajiri, ndau një video të reagimit të nipit të tij të tmerruar pas aplikimit të filtrit Snapchat, me djalin e ri që dëgjohej duke bërtitur nga frika dhe duke qarë ndërsa ai përpiqej të shkundte zvarritësin e mërzitur.

Krahas videos, xhaxhai shkruajti: ‘Na shiko stresin në fytyrën e nipave të mi’ së bashku me dy emoji të fytyrës që qeshin.

Ai kërkoi nga përdoruesit e tjerë të Twitter që të përdorin të njëjtin filtër për fëmijët e tyre, duke shtuar: ‘Le të bëjmë një fije dhe të qeshim për sa memecë janë fëmijët’. Thirrja e fëmijëve memece dhe qeshja për këtë, sa i pasur!

Padyshim, Twittersphere u përhap. Një person shpërndau një video të një vajze të vogël e cila reagoi në një mënyrë të ngjashme, duke pështyrë ëmbëlsirat e saj mashtruese ose të trajtuara nga goja dhe duke bërtitur nga frika. ‘Ajo thjesht donte të qetësohej dhe të hante mashtrimin e saj të postimit ose të trajtojë karamele,’ shkruajti përdoruesi i Twitter @TatloJay.

Një nënë, përdoruesja e Twitter @ tiramisu27, nuk mund ta mbajë të qeshurën e saj ndërsa djali i saj dalloi merimangën gjigante në fytyrën e tij dhe u hodh duke bërtitur.

Mjerisht, jo të gjithë e konsideruan qesharake dhe videot ndezën zemërim në mesin e shumë përdoruesve të mediave sociale që pretenduan se përdorimi i filtrit të merimangës ishte abuse ‘abuzimi i fëmijëve ’.

Mamaja e Slaylebrity, Kylie Jenner, e cila nuk mund të ndihmonte, por hyri në veprim, që atëherë ka fshirë pjesën.

Videot nxitën paralajmërime nga disa, me një grua që komentonte poshtë njërës duke thënë baby foshnjë e dobët ’dhe një person tjetër duke thënë:‘ E ndjeva dhimbjen e saj… dua ta heq, por nuk dua ta prek ’. Një burrë tjetër thjesht paralajmëroi: ‘Kjo fjalë për fjalë mund të shkaktojë trauma të fëmijës’.

Prindërit / xhaxhai ishin në gjendje për të qeshur, megjithëse këta të fundit iu përgjigjën disa komenteve të urrejtjes me një meme të një burri që flinte qetë – sikur ai nuk mund të interesohej më pak për fyerjet e tyre.

* Asnjë fëmijë nuk u dëmtua në bërjen e këtyre videove *

Ndërkohë ne pyesim veten se si ndihet Stormi për mundësinë e mamasë që të shkojë kaq shpejt nga "Dada".

https://pin.it/1BrQlZM

/NOA.al