Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë djali i aktorit të njohur
Transmetuar më 19-10-2020, 21:27

Shuhet djali i madh i aktorit të famshëm, Robert Redford.

James ka humbur jetën në moshën 58-vjeçare, pas dy vitesh luftë me kancerin.

Lajmin e ka bërë të ditur gruaja e tij, Kylie me një postim prekës në Twitter:

“James vdiq sot, ne jemi zemërthyer. Ai jetoi një jetë të bukur dhe duke u dashur nga shumë njerëz.

Do të na marrë malli për të. Ashtu si gruaja e tij për 32 vjet, unë jam veçanërisht mirënjohës ndaj tij për dy fëmijët spektakolarë që kemi rritur së bashku.

Unë nuk e di se si do të kishim bërë pa ata për dy vitet e fundit.”