Transmetuar më 20-10-2020, 09:08

Horoskopi për ditën e martë 20 tetor 2020, që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik për lexuesit tanë.

Dashi

Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat, dashuria është në plan të parë. Në frontin e punës, shmangni polemikat e panevojshme. Shpesh zemëroheni për gjëra vërtet të parëndësishme.

Demi

Mëngjesi për ndjenjat fillon pak i nënshtruar, por pasditja do të jetë më mirë. Ata që kanë jetuar një dashuri të vështirë në të kaluarën nuk duhet të kthehen në mënyrat e vjetra. Në frontin e punës, është koha e duhur për t’iu përkushtuar diçkaje të re nëse keni një biznes të lidhur me kontrata.

Binjakët

Në dashuri, pjesa e parë e ditës është paksa e vështirë, por mos u shqetësoni. Nga nesër gjithçka do jetë më normale. Në frontin e punës, komunikimi me të tjerët është më i vështirë në mëngjes.

Gaforrja

Lerini të gjitha akuzat pas. Kjo është një ditë e mirë për të folur, mos e shtyni deri nesër. Në frontin e biznesit, kushtojini vëmendje çështjeve ligjore. Nëse duhet të takoni një person të rëndësishëm, caktoni një takim të hënën e datës 26.

Luani

Nëse keni përjetuar një krizë dashurie duhet të përpiqeni të kuptoni pse. Në frontin e punës, janë mundësi të shkëlqyera. Por kujdes nga polemikat dhe njerëzit ziliqarë.

Virgjëresha

A është partneri larg? Ndoshta ka një rënie të lehtë dhe disa probleme. Në frontin e biznesit, duhet të rimerrni disa nga paratë që keni humbur në muajt e fundit.

Peshorja

Sot është një ditë intriguese – madje mund të takoni një person interesant. Takime të veçanta edhe në punë. Sot përpiquni të konkludoni dhe të realizoni gjithçka që është e rëndësishme.

Akrepi

Lajm i mirë për zemrat e vetmuara, ata së shpejti mund të përjetojnë emocione të veçanta dhe intriguese. Në frontin e punës, bëjini gjërat me qetësi dhe pa nxitim, veçanërisht nëse duhet të realizoni një projekt.

Shigjetari

Mundohuni të gjeni qetësinë e brendshme: është thelbësore të përballeni me këtë periudhë. Kur bëhet fjalë për punën, nëse duhet të flisni për gjëra të rëndësishme, duhet të prisni. Ju nuk jeni aq të bindur për atë që mendoni!

Bricjapi

Hëna është e favorshme dhe nga nesër ajo do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut: një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në frontin e punës, shtyni atë që nuk ju intereson. Dhe përpiquni të planifikoni ngjarjet për javët e ardhshme!

Ujori

Venusi do të kthehet i favorshëm nga data 28. Pas një periudhe të vështirë në dashuri, tani mund të gjeni pak qetësi. Sa i përket punës, duhet të zhvilloni një strategji fituese. Mundohuni të mos ndryshoni gjithmonë mendje.

Peshqit

Mundohuni të shtyni fjalimet e komplikuara dhe të mos humbni durimin. Në frontin e punës, një zgjidhje do të vijë deri të dielën. Përpiquni të gjeni qetësinë e mendjes. /k.k/noa.al/