Yolanda Hadid ndan foton e ëmbël të vajzës së Gigi dhe Zayn Malik
Transmetuar më 20-10-2020, 09:15

"Zemra ime po shpenzon me kaq shumë dashuri dhe gëzim për këtë vajzë të vogël."

Këngëtari Zayn Malik dhe Gigi Hadid sjellin në jetë një  vajzë.

Yolanda Hadid po dashuron të qenit gjyshe.

Të Dielën, alum "Real Houseëives of Beverly Hills" ndau një postim të adhurueshëm të mbesës së saj, të cilën vajza e saj Gigi Hadid dhe Zayn Malik e mirëpritën gati një muaj më parë.

Krahas një fotoje të saj duke mbajtur dorën e foshnjës, Yolanda shkroi, "Zemra ime po harxhon shumë dashuri dhe gëzim për këtë vajzë të vogël, ajo është një engjëll që na dërgohet nga lart".

Gigi Hadid konfirmoi se është shtatzënë, duke pritur fëmijën me Zayn Malik duke ndarë një  foto mahnitëse të shtatzënisë, ku thotë se ajo është ‘rritur një engjëll’.

Modelja Hollandeze gjithashtu falënderoi çiftin për bërjen e saj një "Oma", që do të thotë gjyshe në Hollandishten e saj amtare, dhe shtoi, "Unë e dua çdo minutë të saj".

Gigi, 25  dhe Zayn, 27, së pari njoftuan ardhjen e vajzës së tyre më 23 shtator.

Në një postim në Instagram, Gigi zbuloi, "Vajza jonë u bashkua me ne në tokë këtë fundjavë dhe ajo tashmë ka ndryshuar botën tonë. Pra, e dashuruar".

Ndërkohë, ish-anëtari i One Direction nxitoi në një cicërimë, "Vajza jonë është këtu, e shëndetshme dhe e bukur".

"Të provoj të shpreh me fjalë se si po ndihem tani do të ishte një detyrë e pamundur. Dashuria që ndiej për këtë njeri të vogël është përtej kuptimit tim," vazhdoi ai. "Mirënjohës për njohjen e saj, krenar për ta quajtur timen, dhe mirënjohës për jetën që do të kemi së bashku ."

/NOA.al