Transmetuar më 20-10-2020, 14:01

Sydney Sutherland, 25, u raportua e zhdukur pasi shkoi për  vrapim përgjatë një rruge rurale afër Neëport, Arkansas, dhe u zbulua e varrosur në një fushë afër një autostrade.

Një burrë në SHBA  akuzohet për përplasje të një atleteje vrapimi me kamionin e tij, i cili më pas e përdhunoi dhe e varrosi.

Quake Lewellyn, 28 vjeç, akuzohet për vrasjen e Sydney Sutherland, pastaj varrosjen e trupit të saj përgjatë një autostrade rurale në shtetin e Arkansas.

Sipas dokumenteve të gjykatës të paraqitura nga policia, ai më pas u bashkua me një parti kërkimi të nisur për infermieren 25-vjeçare të zhdukur në ditët pas zhdukjes së saj më 19 gusht.

Lewellyn po përballet me akuza për vrasje kapitale, përdhunime, rrëmbime dhe abuzime me një kufomë.

Sutherland u raportua e zhdukur pasi nuk arriti të kthehej në shtëpinë që ndau me të dashurin e saj Alex Nicholson.

Një parti kërkimi u mblodh për ta kërkuar atë.

Por dy ditë më vonë, autoritetet e qarkut Jackson thanë se kishin gjetur trupin e saj të varrosur në një fushë të shkretë përgjatë një autostrade rurale pranë qytetit të Newport.

Telefoni i viktimës u gjet 2.3 milje nga vendi ku u zbulua trupi i saj, tha policia në hetim.

Hetuesit thanë se ata kishin sekuestruar telefonin e Lewellyn dhe e kishin përdorur atë për të përcaktuar vendndodhjen e tij në lidhje me vendin ku u gjet trupi i saj.

/NOA.al