Në Japoni krijohet zyra portative për në shtëpi, ja sa kushton
Transmetuar më 21-10-2020, 18:07

Shumë punë po bëhen nga shtëpia në kohë pandemie, si një mënyrë e mirë për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Në Japoni kanë shpikur zyrën portative për të punuar, dhe duket se gjithçka ka funksionuar.

Është një çadër tryeze e palosshme që kushton rreth 65 euro.

Pasi mbaron punë ajo bëhet mjaft e vogël dhe nuk zë vend në shtëpi. Emri është perde 200-TENT001 dhe është projektuar për një person.

Ka një dritë dhe një dritare anësore. Mund të varni një dritë brenda, por mund të mbani ujë dhe sende të tjera. /k.k/noa.al/