Transmetuar më 22-10-2020, 08:21

Ky është horoskopi për ditën e enjte 22 tetor 2020 që Noa.al sjell për ju.

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik për lexuesit tanë.

Dashi

Përpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë. Por mbase është më mirë të presësh.

Demi

Takime të këndshme në mbrëmje. Nëse ka një person që ju intereson, përpiquni të caktoni një takim. Në frontin e punës, Hëna, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm: projekte të lodhshme, por shumë premtuese.

Binjakët

Nëse keni nevojë të sqaroni diçka, është më mirë të prisni deri në datën 28. Në frontin e punës, strategjitë e reja fituese janë në rrugë e sipër.

Gaforrja

Sot përpiquni të mos u dorëzoheni provokimeve dhe të ruani qetësinë në dashuri. Në frontin e punës, kushtojini vëmendje diskutimeve. Dita nuk sjell asgjë të re.

Luani

Ditë pozitive për ndjenjat. Por nëse po përjetoni dy histori dashurie, një jozyrtare dhe një zyrtare, jini të kujdesshëm. Midis të shtunës dhe të dielës diçka nuk po shkon siç duhet. Në frontin e punës, ruhuni nga provokimet.

Virgjëresha

Hëna, Venusi dhe planetët e tjerë janë në anën tuaj. Takime interesante dhe një ditë pozitive për dashurinë. Sa i përket punës, ju jeni shumë i përqendruar.

Peshorja

Nga e enjtja gjërat do të përmirësohen. Në frontin e punës, ka ende pak qartësi dhe disa njerëz nuk ju thonë fjalw tw mira.

Akrepi

Nëse keni pasur ndonjë problem në dashuri, tani është koha për ta zgjidhur atw. Nëse ka pasur një ndarje ose ka probleme parash, është më mirë të përfundoni mosmarrëveshjen deri në nëntor. Në frontin e biznesit, mos gaboni.

Shigjetari

Mundohuni të mbroni dashurinë tuaj: me Venusin ndryshe, jo gjithçka funksionon ashtu si dëshironi. Sa i përket punës, përpiquni të kryeni detyrat tuaja me qetësi dhe nëse ata ju ftojnë të bëni diçka të rëndësishme, mos hezitoni!

Bricjapi

Sot jeni veçanërisht të vendosur në dashuri. Në frontin e punës, jini të kujdesshëm me paratë. Mundohuni të mbani nën kontroll aspektin ekonomik.

Ujori

Dielli është në një aspekt konfliktual: disa shqetësime në dashuri, veçanërisht me ata që kanë lindur nën shenjën e Demit dhe Luanit. Në frontin e punës, deri në dhjetor nëse keni bërë një propozim, një përgjigje do të vijë.

Peshqit

Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat. Sa i përket punës, përpiquni të mos nxitoheni. Mos e hidhni veten kokëfortë në një angazhim që përfshin shumë shpenzime! /k.k/noa.al/