Transmetuar më 22-10-2020, 17:17

Sipas astrologëve, kombinimi i këtyre shenjave të Horoskopit përbëjnë çiftet ideale.

Demi – Dashi

Një nga çiftet më të suksesshëm të zodiakut! Demat dihet se shijojnë edhe gjërat më të thjeshta në jetë, një gjë e shkëlqyeshme për Dashët që janë të ndjeshëm dhe tërhiqen nga gjithçka që lidhet me natyrën.

Të dy shenjat e zodiakut dihet që janë praktikë, disi materialistë dhe gjithmonë të bazuara në realitet. Ata të dy janë Shenja të Tokës, janë të angazhuar në mënyrë aktive në jetën familjare dhe duan stabilitet në të gjitha nivelet. Përzierja e përsosur jepet nga faktori realist që Dashi sjell në këtë marrëdhënie, duke plotësuar personalitetin e Demit.

Shigjetari – Dashi

Shigjetari është i etur për të zbuluar gjëra të reja, për të eksploruar. Cilësitë e zakonshme përfshijnë optimizmin, vendosmërinë dhe një frymë aventureske. Shigjetari ka tendencën të favorizojë gjërat që janë vendosur paraprakisht, dhe unë ndiej nevojën që gjithmonë të di se cilën rrugë duhet të ndjek para se të hedh hapin e parë.

Dashët janë më të relaksuar dhe gjithmonë i japin partnerit mbështetjen që kërkojnë dhe kanë nevojë. Marrëdhënia midis këtyre dy shenjave të zodiakut është e shkëlqyeshme për sa kohë që ata nuk luftojnë, do të jetë e vështirë, në mos e pamundur, për njërën prej tyre të heqë dorë nga krenaria dhe të bëjë një hap prapa.

Ujori – Binjakët

Ujori dhe Binjakët janë shenja të Ajrit dhe kjo do të thotë që marrëdhënia e tyre do të jetë e shkëlqyeshme deri në flladin e parë të fortë të erës që mund të thyejë gjithçka që ata kanë ndërtuar. Vendasit e Ujorit thuhet se janë njerëz që janë plotësisht të përkushtuar në mirëqenien e botës në të cilën jetojnë dhe do të kontribuojnë, me çdo kusht, në përmirësimin e shoqërisë.

Binjakët janë të gjithanshëm, dhe kureshtja dhe dëshira e tyre për të bashkëvepruar me të tjerët i bëjnë ata të përshtatshëm për të gjitha situatat. Dëshira për ndryshim dhe aftësia për të kuptuar sjelljen e atyre përreth tyre janë karakteristikat që i bëjnë ata të përsosur së bashku.

Peshorja – Luani

Njerëz ekstrovertë, të mirë dhe të kuptueshëm, njerëzit e Peshores janë të njohur për hijeshinë e tyre, për të qenë në gjendje të ndërveprojnë me të tjerët. Këto cilësi, të kombinuara me praninë e fortë dhe dominuese të Luanëve, çojnë në një marrëdhënie perfekte.

Ata ndiejnë nevojën për ekuilibër në jetën e tyre në të gjitha fushat dhe duan një person tek i cili mund të mbështeten. Personaliteti i gjallë i Luanit përshtatet si një dorezë sepse ai gjithmonë dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes, por nuk mund të mbijetojë vetëm.

Bricjapi – Akrepi

Dy energji të ndryshme, por një çift gati perfekt. Bricjapi është një shenjë e Tokës, Akrepi i Ujit, por bashkimi i tyre bëhet një forcë e çmuar. Bricjapët janë përgjegjës, bëjnë jetë të zënë dhe duan sfida. Akrepët kanë një reputacion si hakmarrës, por natyra e Bricjapit është e vetmja që mund t’i ngadalësojë ata, duke i bërë partnerin perfekt.