U pickua nga grerëza, humb jetën tragjikisht 39-vjeçarja
Transmetuar më 22-10-2020, 18:32

Një grua nga Rusia ka gjetur vdekjen pas pickimit të një grerëze që ishte në kartonin e lëngut të frutave.

Ajo është 39-vjeçarja Alexandra Astavina, me profesion ekologe.

U gjet pa shenja jete në apartamentin e saj, ndërsa përpara se të humbte jetën po fliste me një mikeshë dhe i tregoi se çfarë kishte ndodhur.

Shërbimet e emergjencës hynë me forcë në shtëpi dhe e gjetën Astavinan pa shenja jete të shtrirë në krevat.

Autoritetet thanë se Astavina kishte vdekur nga shoku anafilaktik i shkaktuar nga helmi i grerëzës. /k.k/noa.al/