Përdhunoi dhe vrau një vajze nëntë vjeçare, burri rrihet për vdekje nga një turmë prej 500 banorësh të zemëruar
Transmetuar më 23-10-2020, 12:10

Banorët në San Miguel de Tucumán u filmuan duke rrahur José Guaymas për vdekje të Mërkurën.

Autoritetet po kërkonin për 25-vjeçarin, i cili akuzohej për vdekjen e Abigail Riquel.

Trupi i saj u gjet i zhveshur në një fushë me bar të shtunën.

Vajza nëntë vjeçare u tha prindërve të saj se do të vizitonte një shoqe para se të zhdukej.

Guaymas dyshohet se përdhunoi Riquel para se ai ta vriste atë dhe të braktiste trupin e saj.

Dëshmitarët u thanë autoriteteve se Riquel u pa për herë të fundit duke ecur me Guaymas, i cili po i mbante duart.

Trupi i vajzës së pambrojtur u gjet i zhveshur në një vend në fshatin Villa Muñecas rreth 1000 metra larg shtëpisë së saj.

Koka e Riquel ishte e mbuluar me dheu dhe rrobat e saj u gjetën të shpërndara në tokë.

Një burim me njohuri të hetimit i tha Infobae se Riquel u përpoq të arratisej nga Guaymas ndërsa ai u përpoq ta mbyste atë për vdekje.

Ai më vonë e goditi atë mbi kokë me një grumbull toke të ngurtësuar.

Guaymas u lirua nga burgu të Mërkurën e kaluar pasi vuajti një dënim për grabitje dhe thuhet se u përpoq të varet veten në shtëpinë e tij.

‘Ai gjithmonë kërcënonte nënën e tij dhe merrte gjithmonë i drogë,’ tha një fqinj për mediat lokale në San Miguel de Tucumán.

"Unë kurrë nuk i besova atij, sepse ai e kaloi jetën e tij në drogë.

Unë kisha frikë se diçka do të ndodhte me vajzën time trevjeçare. ‘

/NOA.al