Elton Ilirjani: Shqiptarët e duan, Enveri do të binte në dashuri me mua po të ishte sot gjallë (Foto)
Transmetuar më 23-10-2020, 12:49

Elton Ilirjani është një ndër personazhet publik më të komentuar, pasi ka pranuar hapur prirjet e tij seksuale.

Në një lidhje me Skype nga SHBA për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, biznesmeni reagoi ndaj akuzave dhe komenteve negative të qytetarëve lidhur me disa foto provokative. që ka publikuar në rrjete sociale.

“Ngacmimin e bëra qëllimisht se ka një përqindje shumë të lartë të komunistëve të heshtur dhe që flasin”, – tha ai. – “E bëra me qëllimin se Shqipëria nuk reagoi si Rumania, dhe e veja e diktatorit vdiq si një zonjë në mes të Tiranës”.

“Reagimi im erdhi për t’i thënë shoqërisë shqiptare të shkëputet nga njeriu i ndërtuar në komunizëm”.

Biznesmeni “gay” tha se sot politikanët janë të gjithë pasardhës të tyre, “ose janë fëmijë të Bllokut, ose kushërinjtë të Bllokut dhe njerëz të ardhur nga Partia e Punës, një vazhdim i komunizmit i tmerrshëm dhe ti nuk guxon të thuash një fjalë dhe aq më tepër të hedhësh një foto”.

“Shqiptarët nuk kanë mirëqenie dhe kur vjen puna kur iu shajnë liderët bëhen keq”, – u shpreh ai.

“Shqiptarët e duan Enverin. Po të shikosh komentet që bëjnë, vetëm 1 përqind sjellin besimin fetar si problem, ndërkohë të gjithë thonë “Çohu Enver”. Po të ishte gjallë Enveri do të vinte të bënte dashuri me mua, kështu që shqiptarët të qetësohen se nuk janë gjërat ashtu siç duken “, – tha Ilirjani, duke provokuar kësisoj si nostalgjikët e komunizmit, ashtu edhe anti-komunistët.

/NOA.al