E mbajti të fshehur, fotografi i Kuvendit zbulon çfarë i ka ndodhur deputetes më të re në moshë (FOTO)
Transmetuar më 16-11-2020, 18:41

Reme Lala kakaluar me sukses Covid.

Deputetja që garoi me siglën e PDIU, por u bë pjesë e maxhorancës, u kthye në Kuvend e shëruar sot nga virusi i frikshëm.

Lajmin e ka bërë të ditur fotografi i Kuvendit Agim Rama, i cili teksa ka postuar një foto të saj sot nga salla, dhe i ka uruar të shkuara.

"Të shkuara Reme Lala, Covidi të mori të keqen", shkruan fotografi.

Rreth 10 deputetë dhe ministra kanë rezultuar deri tani pozitiv me koronavirus, por e kanë kaluar me sukses këtë sëmundje.

Dputeti Andi Përmeti ndodhet në një gjendje të rënduar në një spital të Turqisë, pasi u infektua me koronavirus për herë të dytë./a.m/NOA.al