“You’ll Never Walk Alone”, Liverpool humb këngëtarin e himnit që e frymëzoi drejt sukseseve
Transmetuar më 03-01-2021, 20:08

Këngëtari Gerry Marseden, kënga e të cilit “You’ll Never Walk Alone” u bë një himn i Liverpool, klubi i tij i qytetit të lindjes, vdiq në moshën 78 vjeç.

Miku i tij Pete Price tha të dielën se këngëtarja vdiq pas një sëmundje të shkurtër.

Banda e Marsden bëri epokë në vitet ‘60.

Ai ishte nga të parët me tre këngë në krye të listës së Hit-Parade.

Price tha se shoku i tij vdiq pas një infeksioni në zemrën e tij.

Pasi shprehu ngushëllime për familjen dhe dashamirësit e tij të shumtë, ai shkroi: Ju kurrë nuk do të ecni vetëm", ​kënga që u himn i atyre që konsiderohen ndër tifozët më të zjarrtë në botë./a.m/NOA.al