Transmetuar më 28-04-2021, 15:44

Sigurisht që shumica prej jush i mban mend këta personazhe aq të dashur dikur.

Ata janë Pipi Çorapegjata, Tomi dhe Anika, të cilët janë takuar të tre pas shumë vitesh.

Aktorja suedeze Inger Nilsson ishte e para që luajti personazhin legjendar të serialit dhe filmit Pippi Çorapegjata në 1969 dhe 1970, bazuar në librin me po të njëjtin emër nga Astrid Lindgren.

Ajo sot është 60 vjeçe.

Maria Persson ose Anika, 58 vjeç jeton ne Stokolm, dhe nëse jeni kuriozë se si duken sot, mund të shikoni foton në galeri.

Nuk mund të harrojmë Pär Sundberg, i njohur si Tommy. /k.k/noa.al/