Transmetuar më 13-05-2021, 19:24

Teuta nuk e lëshon kreun e klasifikimit.

Durrsakët mposhtën ekipin e Kastriotit në transfertë, me rezultatin e ngushtë 1-2.

Golat u realizoi Vila dhe Bregu. “Djemtë e detit”, veç fitores së tyre, i janë gëzuar edhe frenimit të  Laçit, që barazoi 0-0 me Skënderbeun në shtëpi. Teuta kryesuese arriti ta zhbllokonte ndeshjen në fundin e pjesës së parë, kur Lorenco Vila bëri një lëvizje të bukur dhe me një gjuajtje të fortë e mposhti portierin Hidi. Me fillimin e pjesës së dytë Dejvi Bregu ishte ai që ndëshkoi krutanët, të cilët u kundërpërgjigjën me një gol të bukur të Emir Rezit. Gjithsesi Kastrioti nuk ia doli dot ta shmangte humbjen.

Bylisi për mbijetesë duhet të fitonte me Vllazninë. Gjithsesi shkodranët e kishin të qartë çfarë duhet të bëheshin dhe pas një goditjeje këndi Albion Avdijaj shënoi me kokë në portën e ballshiotëve, duke i dhënë tre pikët kuqebluve, pas humbjes me Kukësin.

Apolonia matematikisht ka rënë në Kategorinë e Parë, pasi u mposht ditën e sotme në shtëpi nga Kukësi me rezultatin 0-3.