VIDEO/ Mesfushori i Interit godet me takë në fytyrë kundërshtarin
Transmetuar më 04-06-2021, 23:03

Futbollisti Matia Vesino i ka shpëtuar kartonit të kuq, në ndeshjen e fundit me Uruguain, pavarësisht se bëri një ndërhyrje të rrezikshme.

Në ndeshjen që Uruguai barazoi 0-0 ndaj Paraguait, futbollisti i Interit bën një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Almiron me takë në fytyrë.

Gjyqtari fillimisht e ndëshkon me karton të verdhë dhe shkon ta shikojë rastin në VAR.

Ndërkohë që duke parë ndërhyrjen e ashpër, ndonëse nuk ishte e qëllimshme, të gjithë prisnin karton të kuq për Vesinon, por arbitri nuk e ndryshoi vendimin, duke e lënë kartonin e verdhë për lojtarin.

Më poshtë pamjet: