Video/ Gropa gjigande shfaqet në parkingun e spitalit në Jeruzalem
Transmetuar më 08-06-2021, 20:35

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pranë Qendrës Mjekësore Shaare Zedek në Jeruzalem të hënën pasdite.

Një gropë e madhe u hap në parkingun e Qendrës Mjekësore duke gëlltitur një numër makinash dhe duke bërë që shërbimet e urgjencës të shkojnë drejt e në zonë.

Shtatë kamionë zjarrfikës nxituan në vendin e ngjarjes.

Nuk kishte lëndime në incident, raportojnë mediet izraelite.

Gropa thithëse besohet të jetë formuar si rezultat i punës pranë godinës për një rrugë të re në hyrje të Jeruzalemit. Një tunel në ndërtim e sipër, i cili shkon gjithashtu nën spital dhe parking, ishte shembur pjesërisht.

Më poshtë pamjet: