Transmetuar më 18-08-2021, 09:57

Ditëlindja u kthehet në amkth. Një aligator ka kafshuar dorën e një punonjëseje të kopshtit zoologjik, gjatë një feste ditëlindjeje që u kthye në një spektakël horror.

Ngjarja ka ndodhur në Utah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Punonjësja po i fliste fëmijëve për aligatorin, kur ai i kafshoi dorën dhe e tërhoqi brenda rrethimit të tij me ujë.

Ishte ndërhyrja e dy burrave ajo që shpëtoi punonjësen, e cila tashmë ndodhet në spital dhe po kurohet për plagët e marra.